Wielbiciele piłki nożnej mieli okazję podziwiać fantastyczny pojedynek w lidze włoskiej! AC Milan zwyciężył Romę i w ten sposób nadrobił kilka punktów do lidera tabeli Interu FC!

Wielbiciele piłki nożnej mieli okazję podziwiać fantastyczny pojedynek w lidze włoskiej! AC Milan zwyciężył Romę i w ten sposób nadrobił kilka punktów do lidera tabeli Interu FC!

Bez najmniejszych wątpliwości w obecnym sezonie włoska liga wygląda o wiele bardziej intrygująco niż w ubiegłych sezonach. Każdy zespół ma kadrę pełną zdolnymi graczami, co przekładać się może na bardzo pasjonujące spotkania. Możemy dojść do wniosku, iż po tym, gdy pierwszy raz od dekady to nie Juventus FC zwyciężył mistrzowski tytuł Serie A włoskie drużyny stały się zdecydowanie odważniejsze. Wygrana Interu z Mediolanu w Serie A pokazał, iż każdy zespół może rywalizować o mistrzostwo kraju. Chociażby dlatego pierwsza czwórka tegorocznych rozgrywek jest bardzo wyrównana i aktualnie nakreślić największego faworyta do mistrzowskiego tytułu. Obecnie to Inter Mediolan piastuje pierwsze miejsce w tabeli ligi włoskiej, lecz do zakończenia sezonu pozostało jeszcze bardzo dużo pojedynków. AC Milan, który rywalizował z AS Romą prowadzoną przez trenera Jose Mourinho to kolejna ekipa z Mediolanu, która walczy o mistrzostwo ligi włoskiej.

Ten pojedynek zawodnicy Milanu rozpoczęli dobrze i rozsądnie zwrócić na to uwagę. Wszystko wskazywało na to, że mają tok tego spotkania pod pełną kontrolą, ponieważ po piętnastu minutach mogli się pochwalić rezultatem 2 do 0. Gracze prowadzeni przez selekcjonera Jose Mourinho usiłowali odratować wynik, jednakże popełnione pomyłki w pierwszym kwadransie meczu były zbyt istotne. Ekipa z Rzymu zdołała ustrzelić kontaktową bramkę pod koniec pierwszych 45 minut starcia, co bez najmniejszych wątpliwości wlało nadzieję w serca kibiców tej drużyny. Do siatki w czterdziestej minucie trafił Tammy Abraham, który sfinalizował dobre podanie od Pellegriniego. Zawodnicy AC Milan jednak nie planowali oczekiwać do końcowego gwizdka sędziego i dalej konstruowali kontrataki na pole karne zespołu ze stolicy. Leao w osiemdziesiątej drugiej zdobył gola numer trzy i ostatecznie AC Milan wygrał rezultatem trzy do jednego. W samej końcówce Milan wypracował okazję na wzbogacenie prowadzenia, jednak z rzutu karnego nie zdołał trafić Zlatan Ibrahimović, ponieważ jego strzał obronił Rui Patricio.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy